CC1100E-EMK470
RF Development Tools CC1100E Eval Mod
product image
CC1100E-EMK470 Picture
SeekIC No. : 00121828 Detail
CC1100E-EMK470: RF Development Tools CC1100E Eval Mod
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1100E-EMK470
Mfg:
Texas Instruments
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : Evaluation Kits Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1100E Frequency : 470 MHz
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Description
Type : RF Transceivers
Product : Evaluation Kits
Frequency : 470 MHz