CD143A-SR12
TVS Diode Arrays SOT 143 12V 500W Low Capacitance
product image
CD143A-SR12 Picture
SeekIC No. : 00225502 Detail
CD143A-SR12: TVS Diode Arrays SOT 143 12V 500W Low Capacitance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD143A-SR12
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 2 Channels
Clamping Voltage : 19 V Operating Voltage : 12 V
Package / Case : SOT-143 Capacitance : 10 pF
Breakdown Voltage : 13.3 V Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 155 C Series : CD143A-SR05-12
Packaging : Reel
Description
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 2 Channels
Operating Voltage : 12 V
Breakdown Voltage : 13.3 V
Package / Case : SOT-143
Capacitance : 10 pF
Maximum Operating Temperature : + 155 C
Clamping Voltage : 19 V
Series : CD143A-SR05-12
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD143A-SR12
VendorBourns Inc.
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-143-4, TO-253-4
PackagingTape & Reel (TR)
Polarization2 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown13.3V