CD143A-SR3.3
TVS Diode Arrays SOT 143 3.3V 300W ESD & Latch up Prot.
product image
CD143A-SR3.3 Picture
SeekIC No. : 00225504 Detail
CD143A-SR3.3: TVS Diode Arrays SOT 143 3.3V 300W ESD & Latch up Prot.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD143A-SR3.3
Clamping Voltage : 7 V Operating Voltage : 3.3 V
Package / Case : SOT-143 Capacitance : 4.5 pF
Breakdown Voltage : 3.5 V Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 155 C Series : CD143A-SR2.8-3.3
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 7 V
Channels : 2 Channels
Operating Voltage : 3.3 V
Package / Case : SOT-143
Maximum Operating Temperature : + 155 C
Capacitance : 4.5 pF
Series : CD143A-SR2.8-3.3
Breakdown Voltage : 3.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD143A-SR3.3
VendorBourns Inc.
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-143-4, TO-253-4
PackagingTape & Reel (TR)
Polarization2 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)300W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V
Voltage - Breakdown3.5V