CD143A-SR70
TVS Diode Arrays SOT 143 37V ESD & Latch up Prot.
product image
CD143A-SR70 Picture
SeekIC No. : 00225274 Detail
CD143A-SR70: TVS Diode Arrays SOT 143 37V ESD & Latch up Prot.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD143A-SR70
Clamping Voltage : 7 V Operating Voltage : 70 V
Package / Case : SOT-143 Capacitance : 10 pF
Breakdown Voltage : 85 V Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 155 C Series : CD143A-SR70
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 7 V
Channels : 2 Channels
Operating Voltage : 70 V
Package / Case : SOT-143
Capacitance : 10 pF
Breakdown Voltage : 85 V
Maximum Operating Temperature : + 155 C
Series : CD143A-SR70
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD143A-SR70
VendorBourns Inc. (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-143-4, TO-253-4
PackagingDigi-Reel?
Polarization2 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)300W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown85V