CD15CD150JO3F
Mica Capacitors 15pF 500V +/-5%
product image
CD15CD150JO3F Picture
SeekIC No. : 001058203 Detail
CD15CD150JO3F: Mica Capacitors 15pF 500V +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15CD150JO3F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 15 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Termination Style : Radial
Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Description
Package / Case :
TTI Euro Franchised Flag :
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Termination Style : Radial
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Capacitance : 15 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15CD150JO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance15pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)