CD15ED200DO3F
Mica Capacitors 20pF 500V +/-0.5pF
product image
CD15ED200DO3F Picture
SeekIC No. : 001058675 Detail
CD15ED200DO3F: Mica Capacitors 20pF 500V +/-0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED200DO3F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 20 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Radial Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Description
Temperature Coefficient :
Package / Case :
TTI Euro Franchised Flag :
Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Radial
Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Capacitance : 20 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED200DO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance20pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.5pF
Package / CaseRadial
PackagingBulk
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)