CD15ED270JO3F
Mica Capacitors 27pF 500V +/-5%
product image
CD15ED270JO3F Picture
SeekIC No. : 001058454 Detail
CD15ED270JO3F: Mica Capacitors 27pF 500V +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED270JO3F
Quick Details
Capacitance : 27 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Capacitance : 27 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED270JO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)