CD15ED360GO3F
Mica Capacitors 36pF 500V +/-2%
product image
CD15ED360GO3F Picture
SeekIC No. : 001058217 Detail
CD15ED360GO3F: Mica Capacitors 36pF 500V +/-2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED360GO3F
Quick Details
Capacitance : 36 pF Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Capacitance : 36 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED360GO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance36pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)