CD15ED430GO3F
Mica Capacitors 43pF 500V +/-2%
product image
CD15ED430GO3F Picture
SeekIC No. : 001058562 Detail
CD15ED430GO3F: Mica Capacitors 43pF 500V +/-2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED430GO3F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 43 pF Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient : - 20 PPM / C, + 100 PPM / C Termination Style : Radial
Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Description
Package / Case :
TTI Euro Franchised Flag :
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Radial
Temperature Coefficient : - 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Tolerance : 2 %
Capacitance : 43 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED430GO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance43pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)