CD15ED470JO3F
Mica Capacitors 47pF 500V +/-5%
product image
CD15ED470JO3F Picture
SeekIC No. : 001058693 Detail
CD15ED470JO3F: Mica Capacitors 47pF 500V +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED470JO3F
Quick Details
Capacitance : 47 pF Tolerance : 5 %
Tolerance : 5 %
Capacitance : 47 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED470JO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance47pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)