CD15ED560GO3F
Mica Capacitors 56pF 500V +/-2%
product image
CD15ED560GO3F Picture
SeekIC No. : 001058484 Detail
CD15ED560GO3F: Mica Capacitors 56pF 500V +/-2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED560GO3F
Quick Details
Capacitance : 56 pF Tolerance : 2 %
Tolerance : 2 %
Capacitance : 56 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED560GO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance56pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)