CD30FD682JO3F
Mica Capacitors 6800pF 500V +/-5%
product image
CD30FD682JO3F Picture
SeekIC No. : 001058373 Detail
CD30FD682JO3F: Mica Capacitors 6800pF 500V +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD30FD682JO3F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 5800 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient : 0 PPM / C, 70 PPM / C Termination Style : Radial
Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Description
Package / Case :
TTI Euro Franchised Flag :
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 0 PPM / C, 70 PPM / C
Termination Style : Radial
Capacitance : 5800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD30FD682JO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance6800pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.437" (11.10mm)