CD30FD752JO3F
Mica Capacitors 7500pF 500V +/-5%
product image
CD30FD752JO3F Picture
SeekIC No. : 001060233 Detail
CD30FD752JO3F: Mica Capacitors 7500pF 500V +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD30FD752JO3F
Quick Details
Capacitance : 7500 pF Tolerance : 5 %
Tolerance : 5 %
Capacitance : 7500 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD30FD752JO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance7500pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.437" (11.10mm)