CD30FD822FO3F
Mica Capacitors 8200pF 500V +/-1%
product image
CD30FD822FO3F Picture
SeekIC No. : 001059465 Detail
CD30FD822FO3F: Mica Capacitors 8200pF 500V +/-1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD30FD822FO3F
Quick Details
Capacitance : 8200 pF Tolerance : 1 %
Tolerance : 1 %
Capacitance : 8200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD30FD822FO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance8200pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±1%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.437" (11.10mm)