CDA15CD050DO3
Mica Capacitors 5.0PF 500V .5PF
product image
CDA15CD050DO3 Picture
SeekIC No. : 001060578 Detail
CDA15CD050DO3: Mica Capacitors 5.0PF 500V .5PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CDA15CD050DO3
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 5 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Termination Style : Radial
Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Description
Package / Case :
TTI Euro Franchised Flag :
Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Radial
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Capacitance : 5 pF