CDH53-2R2MC
POWER INDUCTOR 2.2UH 2.03A SMD
product image
CDH53-2R2MC Picture
SeekIC No. : 003453615 Detail
CDH53-2R2MC: POWER INDUCTOR 2.2UH 2.03A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CDH53-2R2MC
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: CDH Manufacturer: SUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
Inductance: 2.2µH Current: 2.03A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 66 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.236" L x 0.212" W x 0.125" H (6.00mm x 5.40mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 2.2µH
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 66 mOhm Max
Manufacturer: SUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
Series: CDH
Package / Case: 0.236" L x 0.212" W x 0.125" H (6.00mm x 5.40mm x 3.20mm)
Current: 2.03A