CDH53-390KC
POWER INDUCTOR 39UH 0.64A SMD
product image
CDH53-390KC Picture
SeekIC No. : 003453617 Detail
CDH53-390KC: POWER INDUCTOR 39UH 0.64A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CDH53-390KC
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: CDH Manufacturer: SUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
Inductance: 39µH Current: 640mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 550 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.236" L x 0.212" W x 0.125" H (6.00mm x 5.40mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 550 mOhm Max
Tolerance: ±10%
Inductance: 39µH
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 640mA
Manufacturer: SUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
Series: CDH
Package / Case: 0.236" L x 0.212" W x 0.125" H (6.00mm x 5.40mm x 3.20mm)