CDR7D28MNNP-221NC
Power Inductors 220uH .4A
product image
CDR7D28MNNP-221NC Picture
SeekIC No. : 001189941 Detail
CDR7D28MNNP-221NC: Power Inductors 220uH .4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CDR7D28MNNP-221NC
Mfg:
Sumida
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 220 uH Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 400 mAmps Maximum DC Resistance : 1.32 Ohms
Dimensions : 7.3 mm W x 7.3 mm L x 3 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Maximum DC Current : 400 mAmps
Inductance : 220 uH
Tolerance : 25 %
Maximum DC Resistance : 1.32 Ohms
Dimensions : 7.3 mm W x 7.3 mm L x 3 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationCDR7D28MNNP-221NC
VendorSUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance220H
Tolerance±25%
Package / Case0.299" L x 0.299" W x 0.118" H (7.60mm x 7.60mm x 3.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMetal Composite Core
Current 500mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.320 Ohm Max