CI100505-15NJ
Power Inductors 15nH 5% MultiLayer High Frequency
product image
CI100505-15NJ Picture
SeekIC No. : 001178514 Detail
CI100505-15NJ: Power Inductors 15nH 5% MultiLayer High Frequency
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CI100505-15NJ
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Inductance : 15 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 2300 MHz
Q Minimum : 8 Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 2300 MHz
Maximum DC Current : 200 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Q Minimum : 8
Inductance : 15 nH
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationCI100505-15NJ
VendorBourns Inc.
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq20 @ 800MHz
Self Resonant Freq3GHz
DC Resistance (DCR)550.0 mOhm Max