CM105X5R475K06AT
CAP CER 4.7UF 50V 10% X5R 0603
product image
CM105X5R475K06AT Picture
SeekIC No. : 002936850 Detail
CM105X5R475K06AT: CAP CER 4.7UF 50V 10% X5R 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CM105X5R475K06AT
Quick Details
Series: CM Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 4.7µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Capacitance: 4.7µF