CM200DX-24S
IGBT MOD DUAL 1200V 200A NX SER
product image
CM200DX-24S Picture
SeekIC No. : 004131177 Detail
CM200DX-24S: IGBT MOD DUAL 1200V 200A NX SER
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CM200DX-24S
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: IGBTMOD™ Manufacturer: Powerex Inc
IGBT Type: - Configuration: Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200V Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 200A
Current - Collector (Ic) (Max): 200A Interface Type : I2S, USB
Current - Collector Cutoff (Max): 1mA Input Capacitance (Cies) @ Vce: 20nF @ 10V
Power - Max: 1500W Input: Standard
NTC Thermistor: Yes Mounting Type: Chassis Mount
Package / Case: Module
Description
Input: Standard
Mounting Type: Chassis Mount
IGBT Type: -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200V
NTC Thermistor: Yes
Configuration: Half Bridge
Series: IGBTMOD™
Manufacturer: Powerex Inc
Current - Collector Cutoff (Max): 1mA
Package / Case: Module
Supplier Device Package: Module
Current - Collector (Ic) (Max): 200A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 200A
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 20nF @ 10V
Power - Max: 1500W