CM309A11.0592MABJT
CRYSTAL 11.0592 MHZ SMD 18PF
product image
CM309A11.0592MABJT Picture
SeekIC No. : 004314384 Detail
CM309A11.0592MABJT: CRYSTAL 11.0592 MHZ SMD 18PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CM309A11.0592MABJT
Mfg:
Citizen Finetech Miyota
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationCM309A11.0592MABJT
VendorCitizen Finetech Miyota
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency11.0592MHz
Load Capacitance18pF
Package / Case13.4mm x 5.0mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C