CM6560-225
Common Mode Inductors (Chokes) 2200uH 25% .105ohm Choke SMT Common
product image
CM6560-225 Picture
SeekIC No. : 001172341 Detail
CM6560-225: Common Mode Inductors (Chokes) 2200uH 25% .105ohm Choke SMT Common
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CM6560-225
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 2.2 mH Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 0.105 Amp Maximum DC Resistance : 0.105 Ohms
Termination Style : SMD/SMT Series : CM6560
Description
Impedance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Inductance : 2.2 mH
Series : CM6560
Maximum DC Resistance : 0.105 Ohms
Maximum DC Current : 0.105 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationCM6560-225
VendorAPI Delevan Inc
CategoryFilters
Inductance2.2mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)105.0 mOhm Max
Current 1.5A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0.630" L x 0.630" W x 0.310" H (16.00mm x 16.00mm x 7.88mm)