RES 5.0K OHM 22W CAP MNT SILICON
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
US $.14 - .2 / Piece
Schottky (Diodes & Rectifiers) Diode 2.1A IF REC 60 Hz M-FLAT GEN
US $.17 - .24 / Piece
Schottky (Diodes & Rectifiers) 40V Vrrm 2.0A IF 0.52 VFM 25A IFSM
| Technical/Catalog Information | CMS22-5K |
| Vendor | Huntington Electric Inc. |
| Category | Resistors |
| Resistance In Ohms | 5.00K |
| Power (Watts) | 22W |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Lug Terminals (Chassis Mount) |
| Case | Radial |
| Packaging | Bulk |
| Composition | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | CMS22 5K CMS225K |