CRCW060315K4FKEAHP
RES 15.4K OHM .25W 1% 0603 SMD
product image
CRCW060315K4FKEAHP Picture
SeekIC No. : 003942759 Detail
CRCW060315K4FKEAHP: RES 15.4K OHM .25W 1% 0603 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CRCW060315K4FKEAHP
Quick Details
Series: CRCW-HP - Automotive Manufacturer: Vishay Dale
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 15.4k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W Composition: Thick Film
Features: Pulse Withstanding Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) Height: 0.022" (0.55mm)
Number of Terminations: 2
Description
Composition: Thick Film
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Height: 0.022" (0.55mm)
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Resistance (Ohms): 15.4k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Pulse Withstanding
Manufacturer: Vishay Dale
Series: CRCW-HP - Automotive
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)