CS10-50.000MABJ-UT
CRYSTAL 50.0000 MHZ 18PF SMD
product image
CS10-50.000MABJ-UT Picture
SeekIC No. : 003411072 Detail
CS10-50.000MABJ-UT: CRYSTAL 50.0000 MHZ 18PF SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CS10-50.000MABJ-UT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: CS10 Manufacturer: Citizen Finetech Miyota
Type: MHz Crystal Frequency: 50MHz
Collector- Base Voltage VCBO : 1400 V Frequency Stability: ±50ppm
Frequency Tolerance: ±30ppm Load Capacitance: 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ohm Operating Mode: Fundamental
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) Height: 0.039" (1.00mm)
Description
Type: MHz Crystal
Frequency Stability: ±50ppm
Frequency Tolerance: ±30ppm
Operating Mode: Fundamental
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ohm
Packaging: Tape & Reel (TR)
Load Capacitance: 18pF
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency: 50MHz
Manufacturer: Citizen Finetech Miyota
Height: 0.039" (1.00mm)
Series: CS10
Parameters:
Technical/Catalog InformationCS10-50.000MABJ-UT
VendorCitizen Finetech Miyota
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency50MHz
Load Capacitance18pF
Package / Case6.0mm x 3.5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C