CVPD-034-50-156.25
VCXO Oscillators 156.25MHz
product image
CVPD-034-50-156.25 Picture
SeekIC No. : 001167971 Detail
CVPD-034-50-156.25: VCXO Oscillators 156.25MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CVPD-034-50-156.25
Mfg:
Crystek Corporation
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Package / Case : 7 mm x 5 mm Frequency : 156.25 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Description
Output Format :
Packaging :
Dimensions :
Frequency : 156.25 MHz
Frequency Stability : 50 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Supply Voltage : 3.3 Volts
Minimum Operating Temperature : 0 C
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationCVPD-034-50-156.25
VendorCrystek Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency156.25MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingBulk
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current50mA