CWR06NC105KB/PR
CAP TANT 1UF 50V 10% 2010
product image
CWR06NC105KB/PR Picture
SeekIC No. : 002990744 Detail
CWR06NC105KB/PR: CAP TANT 1UF 50V 10% 2010
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CWR06NC105KB/PR
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06 Manufacturer: Vishay Sprague [MIL]
Capacitance: 1.0µF Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±10% ESR (Equivalent Series Resistance): 6 Ohm
Minimum Knee Impedance : 0.052 MOhms Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 2010 (5125 Metric) Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.065" (1.65mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: E Features: Military
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Description
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Capacitance: 1.0µF
Type: Conformal Coated
Tolerance: ±10%
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 Ohm
Voltage - Rated: 50V
Manufacturer Size Code: E
Features: Military
Failure Rate: B (0.1%)
Height - Seated (Max): 0.065" (1.65mm)
Series: Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
Manufacturer: Vishay Sprague [MIL]
Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)