CWX823-16.384M
OSC 16.3840MHZ 3.3V +-50PPM SMD
product image
CWX823-16.384M Picture
SeekIC No. : 004317863 Detail
CWX823-16.384M: OSC 16.3840MHZ 3.3V +-50PPM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CWX823-16.384M
Mfg:
Connor-Winfield (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationCWX823-16.384M
VendorConnor-Winfield (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency16.384MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingCut Tape (CT)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current30mA