CWX823-18.432M
OSC 18.4320MHZ 3.3V +-50PPM SMD
product image
CWX823-18.432M Picture
SeekIC No. : 004317864 Detail
CWX823-18.432M: OSC 18.4320MHZ 3.3V +-50PPM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CWX823-18.432M
Mfg:
Connor-Winfield
Parameters:
Technical/Catalog InformationCWX823-18.432M
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency18.432MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current30mA