D15XB20-7101
Bridge Rectifiers VRM=200 IFSM=200
product image
D15XB20-7101 Picture
SeekIC No. : 00135598 Detail
D15XB20-7101: Bridge Rectifiers VRM=200 IFSM=200
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
D15XB20-7101
Mfg:
Shindengen
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Single Phase Bridge Peak Reverse Voltage : 200 V
Max Surge Current : 200 A Forward Voltage Drop : 1.1 V
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA Maximum Operating Temperature : + 150 C
Length : 30 mm Width : 4.6 mm
Height : 20 mm Mounting Style : Through Hole
Package / Case : 5S Packaging : Magazine
Description
Maximum RMS Reverse Voltage :
Forward Continuous Current :
Power Dissipation :
Product : Single Phase Bridge
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Length : 30 mm
Height : 20 mm
Mounting Style : Through Hole
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA
Forward Voltage Drop : 1.1 V
Peak Reverse Voltage : 200 V
Max Surge Current : 200 A
Width : 4.6 mm