D431K20X5FL6UX5RX1
CAP CER 430PF 500V 10% RADIAL
product image
D431K20X5FL6UX5RX1 Picture
SeekIC No. : 002936816 Detail
D431K20X5FL6UX5RX1: CAP CER 430PF 500V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
D431K20X5FL6UX5RX1
Quick Details
Series: D Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 430pF Voltage - Rated: 500V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X5F Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Features: -
Packaging: Tape & Box (TB)
Description
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial - Disc
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Manufacturer: Vishay BC Components
Voltage - Rated: 500V
Series: D
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient: X5F
Capacitance: 430pF