DFA20E24S15
DC/DC Converters 18-36Vin 1400mA 15Vout 11W
product image
DFA20E24S15 Picture
SeekIC No. : 002721867 Detail
DFA20E24S15: DC/DC Converters 18-36Vin 1400mA 15Vout 11W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DFA20E24S15
Mfg:
Power-One
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 21 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V Output Current (Channel 1) : 1.4 A
Package / Case Size : DIP
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Current (Channel 1) : 1.4 A
Output Power : 21 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationDFA20E24S15
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input24VDC
Output15V
Power (Watts)20W
Number of Outputs1
1st Output15 VDC @ 1.4A