DLW21HN670SQ2L
Common Mode Inductors (Chokes) 0805 67ohm@100MHz Tol 25%
product image
DLW21HN670SQ2L Picture
SeekIC No. : 001170035 Detail
DLW21HN670SQ2L: Common Mode Inductors (Chokes) 0805 67ohm@100MHz Tol 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DLW21HN670SQ2L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 67 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 330 mAmps Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric) Series : DLW21H
Description
Inductance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Impedance : 67 Ohms
Series : DLW21H
Maximum DC Current : 330 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationDLW21HN670SQ2L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryFilters
Inductance-
Impedance67 Ohm
DC Resistance (DCR)350.0 mOhm Max
Current 330mA