DM050PG1WG
Industrial Pressure / Force Sensors SST Pressure Xducers DATAMATE
product image
DM050PG1WG Picture
SeekIC No. : 002679848 Detail
DM050PG1WG: Industrial Pressure / Force Sensors SST Pressure Xducers DATAMATE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DM050PG1WG
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~3
  • 3~5
  • 5~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 50 psi Pressure Type : Gauge
Accuracy : +/- 1 % Output Type : Amplified
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 12 V to 40 V
Description
Output Voltage :
Packaging :
Pressure Type : Gauge
Output Type : Amplified
Operating Pressure : 0 psi to 50 psi
Mounting Style : Through Hole
Accuracy : +/- 1 %
Operating Supply Voltage : 12 V to 40 V