DPP120-24-1
DIN Rail Power Supplies 120W 24V 5A DIN Rail 115/230VAC
product image
DPP120-24-1 Picture
SeekIC No. : 002753527 Detail
DPP120-24-1: DIN Rail Power Supplies 120W 24V 5A DIN Rail 115/230VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DPP120-24-1
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 120 W Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 186 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 5 A Mounting Style : DIN Rail
Dimensions : 2.5 in L x 4.92 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 120 W
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 5 A
Mounting Style : DIN Rail
Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 186 VAC to 264 VAC