DS2E-SL2-DC24V
Low Signal Relays - PCB 2A 24VDC DPDT LATCHING PCB
product image
DS2E-SL2-DC24V Picture
SeekIC No. : 002568547 Detail
DS2E-SL2-DC24V: Low Signal Relays - PCB 2A 24VDC DPDT LATCHING PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DS2E-SL2-DC24V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Contact Current Rating : 3 A
Coil Voltage : 24 VDC Maximum Switching Current : 3 A
Coil Current : 7.5 mA Coil Type : Dual Latching
Power Consumption : 180 mW Termination Style : Solder Terminal
Description
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Type : Dual Latching
Termination Style : Solder Terminal
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Current Rating : 3 A
Maximum Switching Current : 3 A
Power Consumption : 180 mW
Coil Current : 7.5 mA