DS2Y-S-DC48V-TB
Low Signal Relays - PCB 48VDC 200MW DIP RELAY MINI
product image
DS2Y-S-DC48V-TB Picture
SeekIC No. : 002569486 Detail
DS2Y-S-DC48V-TB: Low Signal Relays - PCB 48VDC 200MW DIP RELAY MINI
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DS2Y-S-DC48V-TB
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Maximum Switching Current :
Coil Current :
Coil Type :
Power Consumption :
Termination Style :
Isolation :
Insertion Loss :
Parameters:
Technical/Catalog InformationDS2Y-S-DC48V-TB
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage2A @ 30VDC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)4.8 VDC
Control On Voltage (Max)33.6 VDC
Coil Current6.3mA