DSP56311VL150B1
Digital Signal Processors & Controllers (DSP, DSC) 24 BIT DSP PBFREE
product image
DSP56311VL150B1 Picture
SeekIC No. : 00352666 Detail
DSP56311VL150B1: Digital Signal Processors & Controllers (DSP, DSC) 24 BIT DSP PBFREE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DSP56311VL150B1
Mfg:
Freescale Semiconductor
Quick Details
Data Bus Width : 24 bit Data RAM Size : 384 KB
Maximum Clock Frequency : 150 MHz Device Million Instructions per Second : 150 MIPs
Operating Supply Voltage : 1.8 V, 3.3 V Maximum Operating Temperature : + 100 C
Package / Case : MA-BGA Mounting Style : SMD/SMT
Description
Core :
Program Memory Size :
Number of Programmable I/Os :
Number of Timers :
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Supply Voltage : 1.8 V, 3.3 V
Maximum Operating Temperature : + 100 C
Data Bus Width : 24 bit
Maximum Clock Frequency : 150 MHz