E2E-X20MD1
Proximity Sensors 2 Wire 12 mm Sense
product image
E2E-X20MD1 Picture
SeekIC No. : 002680225 Detail
E2E-X20MD1: Proximity Sensors 2 Wire 12 mm Sense
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2E-X20MD1
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~2
  • 2~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Distance : 20 mm Supply Voltage : 30 V
Mounting Style : Panel Output Configuration : NO
Maximum Operating Temperature : + 70 C Minimum Operating Temperature : - 25 C
Series : E2E
Description
Sensing Method :
Minimum Operating Temperature : - 25 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Supply Voltage : 30 V
Series : E2E
Mounting Style : Panel
Output Configuration : NO
Sensing Distance : 20 mm