E2E-X20MD1-M1G
Proximity Sensors METAL CONN 2 WIRE M 30 UNSHLD
product image
E2E-X20MD1-M1G Picture
SeekIC No. : 002680770 Detail
E2E-X20MD1-M1G: Proximity Sensors METAL CONN 2 WIRE M 30 UNSHLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2E-X20MD1-M1G
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Distance : 20 mm Supply Voltage : 10 V to 30 V
Mounting Style : Panel Maximum Operating Temperature : + 70 C
Minimum Operating Temperature : - 25 C Series : E2E
Description
Sensing Method :
Output Configuration :
Mounting Style : Panel
Supply Voltage : 10 V to 30 V
Sensing Distance : 20 mm