E2Q2-N15Y4-H
PROXIMITY SENSOR 30MM INDUCTIVE
product image
E2Q2-N15Y4-H Picture
SeekIC No. : 004156211 Detail
E2Q2-N15Y4-H: PROXIMITY SENSOR 30MM INDUCTIVE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2Q2-N15Y4-H
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: E2Q2 Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Supply Current : 2.6 mA Sensing Distance: 0.591" (15mm)
Sensor Type: Inductive Sensing Object: Metallic
Response Frequency: 10Hz Material - Body: *
Shielding: Shielded Voltage - Supply: 10 V ~ 30 V
Output Type: SCR-NC/NO Terminal Type: Connector
Description
Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Sensor Type: Inductive
Sensing Object: Metallic
Voltage - Supply: 10 V ~ 30 V
Shielding: Shielded
Material - Body: *
Package / Case: *
Terminal Type: Connector
Sensing Distance: 0.591" (15mm)
Response Frequency: 10Hz