E3032S.18.86
2C/18 7/26BC UNSH TYPE CMP
product image
E3032S.18.86 Picture
SeekIC No. : 002897331 Detail
E3032S.18.86: 2C/18 7/26BC UNSH TYPE CMP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E3032S.18.86
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: - Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Cable Type: Multi-Conductor Number of Conductors: 2
Output Type : Analog Wire Gauge: 18 AWG
Conductor Strand: 7 Strands / 26 AWG Conductor Material: Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC) Jacket (Insulation) Diameter: 0.156" (3.96mm)
Shield Type: - Length: 500' (152.44m)
Ratings: - Features: -
Color: Natural Voltage: 300V
Operating Temperature: 0°C ~ 75°C
Description
Series: -
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Shield Type: -
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Number of Conductors: 2
Wire Gauge: 18 AWG
Conductor Strand: 7 Strands / 26 AWG
Ratings: -
Features: -
Usage: -
Conductor Material: Copper, Bare
Voltage: 300V
Jacket (Insulation) Diameter: 0.156" (3.96mm)
Length: 500' (152.44m)
Color: Natural