EC2-12SNJ
Low Signal Relays - PCB DPDT 12V SNGL COIL
product image
EC2-12SNJ Picture
SeekIC No. : 002569169 Detail
EC2-12SNJ: Low Signal Relays - PCB DPDT 12V SNGL COIL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EC2-12SNJ
Mfg:
NEC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 12 V
Maximum Switching Current : 2 A Coil Type : Single Latching
Power Consumption : 100 mW Termination Style : PCB Pins
Description
Contact Current Rating :
Coil Current :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Maximum Switching Current : 2 A
Coil Type : Single Latching
Power Consumption : 100 mW
Termination Style : PCB Pins
Coil Voltage : 12 V