ECH-U1H104GB9
Film Capacitors 0.1uF 50volts 2% 1913 PPS Film
product image
ECH-U1H104GB9 Picture
SeekIC No. : 00996105 Detail
ECH-U1H104GB9: Film Capacitors 0.1uF 50volts 2% 1913 PPS Film
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECH-U1H104GB9
Mfg:
Panasonic Electronic Components
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 0.1 uF
Tolerance : 2 % Voltage Rating : 50 Volts
Series : ECHU(B) Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 3.3 mm W x 4.8 mm L x 2 mm H
Description
Dielectric :
Lead Spacing :
Product Type : SMD
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Capacitance : 0.1 uF
Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 50 Volts
Dimensions : 3.3 mm W x 4.8 mm L x 2 mm H
Series : ECHU(B)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECH-U1H104GB9
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialPPS (Polyphenylene Sulphide)
Package / Case-
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C