ECJ-0EB1H331K
CAP CER 330PF 50V 10% X7R 0402
product image
ECJ-0EB1H331K Picture
SeekIC No. : 002944992 Detail
ECJ-0EB1H331K: CAP CER 330PF 50V 10% X7R 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-0EB1H331K
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 330pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 330pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-0EB1H331K
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-