ECJ-0EC1H680J
CAP CER 68PF 50V 5% NP0 0402
product image
ECJ-0EC1H680J Picture
SeekIC No. : 002945614 Detail
ECJ-0EC1H680J: CAP CER 68PF 50V 5% NP0 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-0EC1H680J
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 68pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Capacitance: 68pF
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-0EC1H680J
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance68pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-