ECJ-0EF1E102Z
CAP CER 1000PF 25V Y5V 0402
product image
ECJ-0EF1E102Z Picture
SeekIC No. : 002925990 Detail
ECJ-0EF1E102Z: CAP CER 1000PF 25V Y5V 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-0EF1E102Z
Capacitance: 1000pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Description
Voltage - Rated: 25V
Failure Rate: -
Capacitance: 1000pF
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-0EF1E102Z
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance1000pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
Lead Spacing-