ECJ-0EF1H472Z
CAP CER 4700PF 50V Y5V 0402
product image
ECJ-0EF1H472Z Picture
SeekIC No. : 002945627 Detail
ECJ-0EF1H472Z: CAP CER 4700PF 50V Y5V 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-0EF1H472Z
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 4700pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Capacitance: 4700pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-0EF1H472Z
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Lead Spacing-