ECJ-3YB1H224K
CAP CER 0.22UF 50V 10% X7R 1206
product image
ECJ-3YB1H224K Picture
SeekIC No. : 002944860 Detail
ECJ-3YB1H224K: CAP CER 0.22UF 50V 10% X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-3YB1H224K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 0.22µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 0.22µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-3YB1H224K
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.22F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Lead Spacing-